Jeśli planujesz zorganizować imprezę w namiocie lub innym miejscu na świeżym powietrzu, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Zdecyduj o miejscu, wielkości i zawartości imprezy oraz dniach i godzinach jej otwarcia; czy wstęp będzie bezpłatny, na podstawie wcześniej sprzedanych biletów czy za opłatą przy bramie.

Następną rzeczą, którą należy rozważyć, jest ocena ryzyka. Należy sporządzić krótką pisemną ocenę każdej z atrakcji i/lub działań, które składają się na imprezę. Zidentyfikuj wszystkie możliwe zagrożenia, które mogą wystąpić. Pamiętaj o wszelkich materiałach, konstrukcjach lub maszynach znajdujących się na terenie imprezy lub w jej pobliżu, które mogą zwiększać ryzyko, takich jak drabiny, elementy wodne, pojemniki z gazem lub innym paliwem itp.

Rozpocznij organizację na kilka miesięcy przed imprezą, na tyle, na ile to możliwe. Zapewni to czas na przeprowadzenie oceny ryzyka i w razie potrzeby uzyskanie porady specjalisty. Da to również czas władzom ustawowym (tj. policji, straży pożarnej, pogotowiu ratunkowemu i władzom lokalnym) oraz organizacjom ochotniczym (tj. stowarzyszeniom pierwszej pomocy itp.) na dokonanie ustaleń, zwłaszcza jeśli będą one musiały uczestniczyć w imprezie. Jest to ważne w miesiącach letnich, kiedy może się zdarzyć, że kilka imprez odbędzie się tego samego dnia.

Jest wiele rzeczy, które możesz chcieć zorganizować samemu. Jednakże, jeśli można sobie pozwolić na pozostawienie jednej rzeczy profesjonalistom, to jest to catering na imprezę zewnętrzną. Chociaż wytyczne i porady dotyczące wszystkich aspektów higieny żywności podczas imprezy można uzyskać od odpowiedniego wydziału władz lokalnych, profesjonalna zewnętrzna firma cateringowa powinna być w stanie zająć się tym za Ciebie.

Renomowane firmy cateringowe będą miały własny certyfikat higieny żywności i inne niezbędne dokumenty, takie jak ubezpieczenie. Będą przyzwyczajeni do biurokracji związanej z normami żywnościowymi. Oczywiście, oprócz menu i rodzajów oferowanych potraw, doradzą Ci również w innych aspektach organizacji imprezy. Czy pieczeń z wieprza to, co jesteś po lub, chcesz canapes być rozpowszechniane wśród swoich gości? Jednak mogą one również być w stanie pomóc Ci w innych rzeczach, takich jak wybór miejsca, personelu, sztućców, naczyń i okularów. Niektórzy mogą być w stanie zaoferować Ci wskazówki dotyczące rozrywki lub przynajmniej zasugerować rekomendacje z poprzednich wydarzeń, dla których zapewniali catering zewnętrzny.

Zdecydowanie warto zapytać preferowanego dostawcę cateringu na imprezy zewnętrzne o pomoc, radę i wsparcie. Pod koniec dnia są oni profesjonalistami w rozpraszaniu wydarzeń, a ich doświadczenie i wiedza mogą być dla Ciebie bezcenne.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *