We współczesnym świecie konsumenci są bombardowani komunikatami z telewizji, radia, Internetu i billboardów. Dlatego organizatorom imprez może być trudno przebić się ze swoimi propozycjami. A gdy film, spektakl lub wystawa mają mieć tylko stosunkowo krótki czas trwania, trzeba szybko dotrzeć do potencjalnych odbiorców.

Najszybszym, najłatwiejszym i najbardziej opłacalnym sposobem na to jest wysłanie potencjalnym widzom wiadomości tekstowej. Prawie każdy w Wielkiej Brytanii ma telefon komórkowy, a jako naród wysyłamy setki tysięcy wiadomości SMS w każdej minucie.

Dlatego też coraz więcej organizatorów imprez zwraca się w stronę wiadomości tekstowych SMS i marketingu mobilnego, aby dotrzeć do swoich odbiorców. Dzięki temu wiadomość dociera bezpośrednio do klientów, a ponieważ jest wysyłana SMS-em, jest to wiadomość, która na pewno zostanie przeczytana.

Dlaczego warto wybrać wysyłanie wiadomości tekstowych SMS?

Opcje promocji teatru, kina, koncertu lub wystawy są następujące: telewizja, radio, druk, reklama zewnętrzna, marketing internetowy i SMS-y.

Spośród tych opcji, to właśnie SMS-y stanowią najbardziej efektywny i opłacalny sposób na dotarcie z przekazem.

Jak ludzie są bombardowani reklamami telewizyjnymi i radiowymi, pop-upy internetowe i plakaty, nauczyli się dostroić je i przestać zwracać uwagę. Ale kiedy ich telefon dzwoni, pika lub wibruje, są natychmiast zainteresowani. Wysyłając im wiadomość w momencie, kiedy klienci są najbardziej uważni, możesz być pewien, że dotrzesz do nich z przekazem.

A co więcej, wiadomości tekstowe są bardziej opłacalne niż większość innych form reklamy.

Co SMS-y oferują organizatorom eventów?

Oprócz zdobycia niepodzielnej uwagi swoich odbiorców, organizatorzy imprez mogą wykorzystać marketing SMS do przeprowadzenia następujących działań:

Powiadamiać odbiorców o nadchodzących wydarzeniach
Wysyłanie krótkich informacji o promocjach do zainteresowanych stron
Prowadzić bazę danych opt-in, aby stali klienci mogli być na bieżąco informowani o wydarzeniach
Przeprowadzać kampanie marketingu mobilnego z wykorzystaniem słów kluczowych i krótkich kodów
Wysyłaj do dowolnej liczby klientów lub kontrahentów
Zaplanuj wysyłanie wiadomości w określonych dniach i godzinach
Prowadź dwukierunkowe rozmowy z klientami za pomocą komputera.
Wybór taktyk i technik marketingowych będzie dostępny dla sprytnego organizatora wydarzeń, ułatwiając zapewnienie pełnej sali przez cały czas trwania spektaklu, filmu lub koncertu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *