Istnieje tak wiele rodzajów wydarzeń, o których warto pomyśleć przy wdrażaniu planu event marketingu. Jeśli Twoim celem jest po prostu sprzedaż produktów lub usług, pomyśl o stoisku w sklepie odzieżowym, barze, otwarciu galerii sztuki, konferencji biznesowej, na targu rolniczym, w kinie, restauracji lub na koncercie. Gościnny wykład lub dyskusja panelowa na seminarium, warsztatach lub podobnym wydarzeniu może być świetną zabawą. Zorganizowanie wystawy lub targów z Twoim logo, nawet jeśli niczego nie sprzedajesz, może być dobrym bodźcem dla biznesu. Warsztaty i kursy edukacyjne mogą być świetnym doświadczeniem networkingowym.

Jednakże, jeśli naszym celem jest wywarcie znaczącego wpływu na czyjąś karierę, najlepszym rodzajem wydarzenia będzie wydarzenie na żywo. Wydarzenia na żywo zapewniają większy wpływ, ponieważ publiczność i inni mówcy są tam, aby rzeczywiście usłyszeć, co mówisz. Ponadto, wartość webinaru jest często trudna do oszacowania, więc wydarzenie na żywo daje Ci największą szansę na zwiększenie obecności Twojej marki. Webinaria trwają zazwyczaj kilka godzin i można je przeprowadzić w dowolnym miejscu w normalnych godzinach pracy. Pozwalają również na to, aby przekaz Twojej marki był słyszany przez ludzi na całym świecie. Susz CBD Tanio

Konferencje i warsztaty na żywo są droższe niż webinaria, ale zazwyczaj kosztują znacznie mniej niż prezentacja logo lub wizerunku produktu za pośrednictwem wideo na targach lub wystawie. Korzyścią dla sponsora z takich wydarzeń jest to, że jego przekaz trafi bezpośrednio do grupy docelowej, co zwiększa zwrot z inwestycji (ROI). Ponadto, będzie można zobaczyć, w jaki sposób Państwa produkt lub usługa może przynieść korzyści prawdziwym klientom w rzeczywistych sytuacjach. W przypadku wprowadzania produktów na rynek lub opracowywania nowych produktów, udział sponsora w konferencji lub warsztatach może stanowić istotne doświadczenie dla przyszłych przedsięwzięć biznesowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *