Single, single i jeszcze więcej muzułmańskich singli… Jest ich mnóstwo, we wszystkich kształtach, rozmiarach, rasach i z różnymi kwalifikacjami. A jednak nie wydaje się, aby jeden singiel wzbudził na tyle duże zainteresowanie, aby powiedzieć „pójdźmy dalej i umówmy się na kawę?”. Więc co jest nie tak na tych imprezach małżeńskich? Jak w dzisiejszych czasach samotni muzułmanie zawierają małżeństwa?

Nie da się uniknąć ściszonych głosów i ogłuszającej niezręczności, gdy single czekają na rozpoczęcie imprezy.

Obserwuję, jak nużąco przedstawiają się w kółko. Widzę, jak niektórzy single tracą zainteresowanie, grając na telefonie lub przeskakując na swoje życie w mediach społecznościowych. Jestem nawet świadkiem wielu bromance i womance rozkwitających na moich oczach … co?

W końcu, gdy intro się skończyło, ulga… Phew! Potem pojawia się rozczarowanie. Dlaczego? Ponieważ nie ma nikogo, z kim chciałbyś porozmawiać! Przewijasz w dół listy nazwisk i nadal nikt nie interesuje cię lub jest zdalnie jak osoba, którą chcesz poślubić! Dochodzisz do końca listy i zaczynasz od nowa, mając nadzieję, że kogoś przeoczyłeś, zdajesz sobie sprawę, że nie i zduszona rozpacz jest jasna do zobaczenia… argh!

Połowy ludzi, których spotkałeś nawet nie pamiętasz, niektórzy pojawili się późno i zupełnie przegapili wprowadzenie! Najwyraźniej stworzenie dobrego pierwszego wrażenia nie jest ważne, gdy próbujesz spotkać swoją bratnią duszę!

Po długim zastanowieniu i deliberacji single wysyłają kilka próśb lub akceptują „prośby o spotkanie” na rozmowę jeden na jeden.

Te rozmowy jeden na jeden może zostawić cię bez słowa na brak 'rozmowy'! Na drugim końcu spektrum, zadziwiająco niektórzy single są gotowi rzucić swoje życie, ożenić się i zamieszkać z tobą jutro! To sprawia, że zastanawiasz się, co na ziemi właśnie się stało!

Single odchodzą od tych spotkań czując się całkowicie rozczarowani. Bracia mówią do sióstr, mając nadzieję, że coś, co powiedzą, połączy się z nimi. Podczas gdy preferowanym podejściem sióstr jest wrogie i niecenzuralne przesłuchiwanie braci na temat ich poprzednich związków i haraam (zakazanych) działań… Bardzo niezręczne!

Pomimo narażania się na to wszystko i z niewielkim szczęściem w spotkaniu kogoś odpowiedniego, jak single biorą ślub w tych dniach … lub jest to, że po prostu nie?!

Niektórzy próbują się ożenić od lat. Biorą udział w imprezach małżeńskich i korzystają z internetowych stron małżeńskich, ale wciąż walczą, aby znaleźć „tego jedynego”. Mówią, że nie mają nic przeciwko temu, ale ich poczucie porażki jest wyczuwalne.

Bracia albo nie wiedzą, czego chcą, albo uważają, że siostry są zbyt wybredne. Natomiast siostry uważają, że bracia są niedojrzali, niegodni zaufania i nieodpowiedzialni… ała!

Single bez 'próśb o spotkanie' robią szybkie wyjście, mając nadzieję, że nikt nie zauważy. Inni trzymają się nadziei, że ktoś się do nich odezwie w którymś momencie.

Obserwuję organizatorów imprez, którzy chcą zobaczyć, jak single znajdują małżeństwo, szukają singli i osobiście ustawiają 'prośbę o spotkanie' z innymi singlami. Jednak to wymaga trochę koaksji, cajoling i ogromną ilość szczęścia, aby to się stało.

Niestety czasami są też skutki uboczne tych wydarzeń… Są tacy bracia, którzy nie potrafią przyjąć odmowy i myślą, że śledzenie samotnej muzułmanki na przystanku autobusowym lub śledzenie jej w mediach społecznościowych jest dobrym posunięciem… Stalker dużo!!!

Pozostawia mnie to z pytaniem: ilu braci i sióstr wymienia się numerami (nie licząc bromansów czy romansów) i faktycznie robi kolejny krok, by spotkać się ponownie?

Więc gdzie to pozostawia tych singli … Czy muzułmańscy single wiedzą, jak „randkować” halal? Czy są one na tych imprezach, ponieważ chcą tam być? Czy też dlatego, że ich rodzeństwo, przyjaciele i kuzyni się żenią, a oni czują się pozostawieni w tyle!

Te wydarzenia małżeństwa są doskonałym źródłem do spotkania innych singli. Udało im się połączyć tysiące par małżeńskich. Ale czy single biorą z nich pełne korzyści?

Czy single szukają iskry lub nawet przebłysku jednej z nich? Czy to prosi o zbyt wiele jak na pierwsze spotkanie? Więc czy to oznacza, że miłość od pierwszego wejrzenia nie wchodzi w grę?

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *