W 2012 roku eksperci odnotowali stały wzrost liczby spotkań korporacyjnych i konferencji. Wraz z tym wzrostem rozwija się branża wyposażenia eventowego, eksperymentująca z nowymi technologiami, technikami marketingowymi i brandingowymi. Poniżej przedstawiamy nowe trendy i sprawdzone praktyki w branży eventów korporacyjnych.

Przekazywanie wiadomości w zabawny sposób

Co jest gorące:

Coraz więcej firm polega na mówcach i wykonawcach z listy A, aby przekazać swój przekaz w skuteczny sposób. Ludzie nie są już zainteresowani powtarzającymi się prezentacjami tych samych mówców, co w zeszłym roku. Przyciągnięcie wielkich nazwisk na podium będzie miało znaczący wpływ na zaangażowanie uczestników w przekaz wydarzenia i zachęci ich do uczestnictwa w wydarzeniach w przyszłości.

Niezwykle silne jest również wykorzystanie filmu, animacji i innych rodzajów prezentacji audiowizualnych. Dzięki innowacyjnym sztuczkom audiowizualnym, firmy są w stanie wykorzystać pewne tematy i wykorzystać je do utrzymania zainteresowania odbiorców. Prezentacje takie jak podróż firmy od czasów wcześniejszych do teraźniejszości mogą być wzbogacone o muzyczne filmy wideo i inne wizualnie stymulujące materiały.

Czego nie ma:

Wiele firm zajmujących się wyposażeniem imprez i produkcją eventów uważa, że dni upominków promocyjnych są policzone. Wprowadzenie technologii smartfonów i nowego oprogramowania eventowego sugeruje, że publiczność musi być angażowana na miejscu. Okazuje się, że ma to znaczący wpływ na wynik imprezy, ponieważ firmy zaczynają używać mediów społecznościowych jako świetnego narzędzia ROI do przeglądania ruchu i dyskusji na temat wydarzenia. Zamiast pozostawiać gościom myślenie o wydarzeniu po jego zakończeniu za pomocą prezentów i gadżetów incentive travel, zaleca się zabawianie ich podczas samego wydarzenia.

Na co idą pieniądze w imprezach firmowych?

Co jest na topie:

Wzrost altruizmu. Kiedy duże firmy organizują imprezy na dużą skalę, wolą dać coś od siebie społeczności. Czy to poprzez promowanie wydarzenia jako „zielonego wydarzenia”, koncentrując się na recyklingu i innych podobnych działaniach, czy też przekazując pokaźne darowizny na rzecz organizacji charytatywnych i non-profit.

Co nie jest:

Beztroskie wydawanie pieniędzy to już przeszłość. To, że firmy zajmujące się wyposażeniem eventowym oferują nowsze formy wynajmu oświetlenia i technologii audiowizualnej nie oznacza, że nie oferują równie imponującego sposobu na wdrożenie tego sprzętu w tańszy sposób. Dlatego też organizatorzy imprez znajdują sposoby na stworzenie motywów przewodnich i marketingowych w sposób przyjazny dla budżetu, jednocześnie wykorzystując ekscytującą technologię, którą mają do zaoferowania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *