Niezależnie od tego, czy jesteś firmą, która zajmuje się organizacją imprez, czy osobą prywatną, która planuje imprezę, kompleksowe ubezpieczenie imprez jest ważnym czynnikiem. Daje ono pocieszenie i spokój, że cokolwiek wydarzy się podczas imprezy – jesteś ubezpieczony.

Powszechnym życzeniem każdego jest, aby podczas imprezy nie wydarzyło się nic niepomyślnego, aby zakończyła się ona sukcesem. Jednak wiele razy zdarzyło się, że drobny problem zamienił się w totalny koszmar. W sytuacji takiej jak ta, trzeba być przygotowanym, aby wszystko było dopilnowane.

Najczęściej polisy ubezpieczeniowe zawierają następujące elementy:

Public Liability (odpowiedzialność publiczna)
Odpowiedzialność cywilna pracowników
Ubezpieczenie od odwołania, rezygnacji i przełożenia imprezy
Ubezpieczenie wyposażenia imprezy
Ubezpieczenie imprezy można również dostosować do rodzaju imprezy, którą zamierzasz zaplanować. Większość firm ubezpieczeniowych elastycznie podchodzi do kwestii zakresu ubezpieczenia, a Ty masz możliwość wprowadzenia zmian.


Biorąc pod uwagę duży wzrost liczby organizowanych imprez w świecie biznesu, wiele wiodących firm ubezpieczeniowych oferuje obecnie różnorodne polisy obejmujące te imprezy. Poniżej przedstawiamy kilka typowych wydarzeń, na które oferowane są polisy:

– Kolacje biznesowe (Business Dinners)

– Spotkania biznesowe

– Prywatne przyjęcia firmowe

– Kolacje związane z pozyskiwaniem funduszy

– Imprezy non-profit

– Wystawy

– Wesela

– Pokazy handlowe

– Pokazy drogowe i wiele innych

Istnieją imprezy, które mogą trwać kilka dni; imprezy takie jak karnawał, wystawy i podobne wydarzenia. Dla nich również można uzyskać ubezpieczenie od zdarzeń losowych. Bądź precyzyjny, gdy wspomnisz o liczbie osób, których możesz się spodziewać na tych imprezach, ponieważ wszystkie te szczegóły będą wymagane do wyceny.

Poniżej przedstawiamy kilka polis ubezpieczeniowych, które są oferowane dla różnego rodzaju imprez:

1) Ubezpieczenie Wystawcy: Uczestnicząc w wystawie, jako osoba prowadząca działalność gospodarczą, skupiasz się przede wszystkim na tym, jak skutecznie możesz sprawić, by Twoja marka była znana ludziom, z mniejszą koncentracją na narażeniu na odpowiedzialność prawną. Ubezpieczenie wystawy zapewni cenną ochronę Twojej firmie i inwestycji. Obejmuje ona pokrycie kosztów odwołania, szkód majątkowych oraz odpowiedzialności cywilnej pracowników i osób publicznych.

2) Wesela i imprezy prywatne: Ta polisa ubezpieczenia imprez może obejmować przyjęcia urodzinowe, przyjęcia rodzinne, funkcje prywatne, rocznice ślubu itp. Oprócz wspomnianych powyżej pokryć, polisa ta obejmuje również niekorzystne warunki pogodowe, jeśli jest to impreza plenerowa, jeśli muzycy lub animatorzy nie pojawią się, catering nie pojawi się itp.

3) Ubezpieczenie pokazu sztucznych ogni: Niezależnie od tego, czy wydarzenie jest organizowane na cele charytatywne, pokaz szkolny czy przyjęcie urodzinowe, ubezpieczenie pokazu sztucznych ogni jest bardzo ważne, aby zapewnić bezstresowe wydarzenie. Możesz dowolnie wybrać poziom pokrycia, a polisa obejmuje odpowiedzialność publiczną i odpowiedzialność pracodawcy, odwołanie i niekorzystne warunki pogodowe, pokrycie mienia i pieniędzy.

4) Targi, festyny i karnawały: Może to obejmować również inne rodzaje wydarzeń. Możecie Państwo omówić te opcje z agentem ubezpieczeniowym. Bez względu na ilość wysiłku włożonego w organizację imprezy, czasami zdarzają się nieprzewidziane i niespodziewane sytuacje. Ubezpieczenie obejmuje odpowiedzialność cywilną pracodawcy i publiczną oraz obronę karną.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *